| Item | Description |
| Part number | 2352767 |
| Description | Forty-eight GE SFP or 10 GE SFP+ ports |
| Memory (RAM) | 512 MB |
| Flash | 64 MB |
| Mean time between failures (MTBF) | 33.76 |
| Mean time to repair (MTTR) | 2 hours |
| Availability | > 0.99999 |
| Service port surge protection | NA |
| Power supply surge protection | Using AC power modules: ±2 kV in differential mode, ±4 kV in common mode |
| Using DC power modules: ±1 kV in differential mode, ±2 kV in common mode | |
| Dimensions (H x W x D) | 43.6 mm x 442.0 mm x 420.0 mm (1.72 in. x 17.4 in. x 16.5 in.) |
| Weight | Empty: ≤ 5 kg (11.02 lb) |
| Fully configured: ≤ 8.5 kg (18.74 lb) | |
| Stack ports | Any 10GE SFP+ ports (a maximum of eight physical ports) |
| RPS | Not supported |
| PoE | Not supported |
| Rated voltage range | 100 V AC to 240 V AC, 50/60 Hz |
| -48 V DC to -60 V DC | |
| Maximum voltage range | 90 V AC to 264 V AC, 47 Hz to 63 Hz |
| -38.4 V DC to -72 V DC | |
| Maximum power consumption (100% throughput, full speed of fans) | 240 W |
| Operating temperature | -5°C to +50°C (23°F to 122°F) at an altitude of 0-1800 m (0-5906 ft.) |
| Storage temperature | -40°C to +70°C (-40°F to +158°F) |
| Noise under normal temperature (27°C, sound power) | < 55 dB(A) |
| Relative humidity | 5% to 95%, noncondensing |
| Operating altitude | 0-5000 m (0-16404 ft.) |
| Certification | EMC certification |
| Safety certification | |
| Manufacturing certification |




WhatsApp us