Brand : TCL
Part # 55V6C
Condition : New
Availability : In Stock
| Screen size | 55 Inches |
| Brand | TCL |
| Display technology | 4K UHD |
| Resolution | 4K |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Special features | AiPQ Processor, Bezel-Less Design, Game Mode, Google Assistant, HVA Screen, Multiple Eye Care |
| Included components | Power Adapter, Power Cable, Remote Control, Stand, User Manual |
| Connectivity technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect ratio | 1.77:1 |
| Product dimensions | 7.2D x 122.6W x 71.1H centimeters |




WhatsApp us