Brand: Sony
Part # BRAVIA 9
Condition: New
Availability: In Stock
| Screen size | 85 Inches |
| Brand | Sony |
| Display technology | Mini Led |
| Resolution | 4K |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Special features | CINEMATIC FILM EXPERIENCE: BRAVIA supports IMAX® Enhanced, DTS:X® and Dolby Vision® and Dolby Atmos®, for an incredible atmospheric experience., DESIGN BLENDS IN WITH YOUR LIVING SPACE: Harmonic Presence is a new design concept that graces your space with harmonious shapes, materials and colours, Google TV™: Get access to all your favorite streaming apps in one place with Google TV. Google TV brings together your movies and shows from across your subscriptions, including Netflix, Prime Video, Disney+, YouTube, the Apple TV app, Crunchyroll, and many more. Easily stream to your TV with support for Apple AirPlay 2 and Chromecast built-in. Sony’s Hands Free is Stress Free! Say what you want to watch, no remote required, LEVEL UP YOUR GAMING: Perfect for PlayStation 5 with game features that put you right at the heart of the action, PS REMOTE PLAY: PS Remote Play allows you to remotely control your PlayStation® console from a different location. All you need is a compatible BRAVIA™TV and a high-speed internet connectionCINEMATIC FILM EXPERIENCE: BRAVIA supports IMAX® Enhanced, DTS:X® and Dolby Vision® and Dolby Atmos®, for an incredible atmospheric experience., DESIGN BLENDS IN WITH YOUR LIVING SPACE: Harmonic Pre… See more |
| Included components | Power Cable, Remote Control, Stand |
| Connectivity technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Product dimensions | 45.7D x 188.8W x 109.7H centimeters |




WhatsApp us